Як бджоли роблять мед?

Як бджоли роблять мед?

Мед був оцінений як натуральний підсолоджувач задовго до цукру, який став широко доступний тільки в 16-му столітті. Найрозумнішими і кмітливими, звичайно, виявилися тварини, борсуки і ведмеді, які навідувалися в бджолині вулики, це вже потім спостережливі люди стали відбирати солодкий хліб у братів менших, ну а потім здогадалися самі як організувати медодобування самим.

 

Виробництво меду процвітало в Стародавній Греції і Сицилії, але перші зафіксовані відомості про мед датуються 15 тис. років тому – учені виявили малюнок в Аранський печері, що відобразив процес добування меду.

 

Ну і на території нинішньої України сам бог велів процвітати бджільництву з покон віків, хоча перші письмові дані датуються лише 945 м.

 

Мед дійсно чарівна речовина, і від того як він з’являється стає ще більш чарівним. Ця суміш фруктози, мікроелементів, ферментів, мінералів, вітамінів і амінокислот – абсолютно (причому вигідно!) відрізняється від будь-якого іншого підсолоджувача на планеті.

 

Як з’являється мед

 

Уявіть собі, що близько 60 000 бджіл, колективно подорожують до 55000 км і відвідують понад 2 млн квітів, для того щоб зібрати достатньо нектару, щоб зробити один кілограм меду!

 

Кожна бджола збирає нектар з квіток завдяки гострому хоботку, а зберігається він у її додатковому шлунку. Потім по поверненню в вулик бджоли передають один одному переварений мед до тих пір, поки він не буде готовий і кладуть його в стільники.

 

Потім все бджоли активно махають крилами, щоб “провітрити” мед щоб з нього пішла зайва рідина і він став більш густим.

 

Бджоли машуть крилами приблизно 230 раз в секунду і можуть літати зі швидкістю 15 км на годину.

 

Потім бджоли герметизують стільники рідиною секрету з черевної порожнини, яка твердне в бджолиний віск.

 

Навіщо бджоли роблять мед?

Для них – це запас їжі на зимові місяці, коли вони не можуть вилітати з вуликів в пошуках квіток, та й квіток ніяких не цвіте. Мед потрібен їм щоб їсти і годувати своїх малюків, тільки ось запасають вони його занадто багато, так що і нам вистачає!

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *